Ciekawa lekcja języka kaszubskiego w Krzemienicy

Utworzono: 18-05-2014

15 maja uczniowie uczący się języka kaszubskiego i klasa III wyjechali do Krzemienicy do Gospodarstwa Agroturystycznego Pasieka „Wędrowna Barć” na lekcję o tematyce pszczelarskiej, ekologicznej i zdrowotnej. Podczas „zielonej lekcji” uczestnicy uważnie słuchający ciekawej opowieści właścicielki i z krótkich filmów mogli dowiedzieć się, jak żyje rodzina pszczół, kto jakie ma zadania w ulu, w jaki sposób pszczoła transportuje pyłek do ula, jak powstaje miód oraz mnóstwo innych ważnych i interesujących informacji. Z zaciekawieniem przymierzali kapelusze pszczelarzy, uruchamiali wirówkę, w szklanym ulu obserwowali krzątajace się w nim pszczoły. Każdy mógł spróbować aromatycznego miodu gryczanego, kupić woskową figurkę lub świeczkę. Na koniec wszystkich zachwycił łagodny pies Bazyl, którego każdy chciał pogłaskać.

Lekcja dla każdego zainteresowanego była bez wątpienia bardzo pouczająca i inna niż w szkole.

Grafika #0: Ciekawa lekcja języka kaszubskiego w Krzemienicy
Grafika #1: Ciekawa lekcja języka kaszubskiego w Krzemienicy