Utworzono: 21-10-2013

W roku szkolnym 2013/2014 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Łebieniu, uczęszczające na zajęcia sportowe w Uczniowski Klubie Sportowym „Libero” Łebień, przystąpiły do Ogólnopolskiego Programu „Śniadaniowa Drużyna”.

„Śniadaniowa Drużyna” jest elementem ogólnopolskiej akcji edukacyjnej dot. zdrowego odżywiania. Program „Śniadaniowa Drużyna” jest odpowiedzią na potrzeby uczniowskich klubów sportowych. Zbilansowana dieta, oparta na zasadach prawidłowego odżywiania jest niezbędna dla aktywnej młodzieży, szczególnie w okresie dojrzewania. Zrównoważone posiłki, dobrane do indywidualnych potrzeb każdego sportowca, zapewnią energię zarówno do nauki, jak i intensywnych treningów oraz turniejów. Dzięki programowi „Śniadaniowa Drużyna” nasi uczniowie otrzymali rzetelną wiedzę dotyczącą zasad komponowania zdrowych, wartościowych posiłków, w tym śniadań, które mają ogromne znaczenie szczególnie przed rozgrywkami turniejowymi.

W ramach tego projektu uczniowie mieli okazję spotkać się z profesjonalnym dietetykiem i wysłuchać wykładu na temat prawidłowego odżywiania. Ułożona została specjalna dieta dla młodych sportowców, z której dzieci będą mogły korzystać na co dzień . Nasi sportowcy dowiedzieli się wiele o tym jaki tryb życia należy prowadzić, aby trenować i uczestniczyć w rozgrywkach sportowych.

Grafika #0: Dzieci z Zespołu Szkól w Łebieniu przystąpiły do Ogólnopolskiego Programu "Śniadaniowa Drużyna"
Grafika #1: Dzieci z Zespołu Szkól w Łebieniu przystąpiły do Ogólnopolskiego Programu "Śniadaniowa Drużyna"
Grafika #2: Dzieci z Zespołu Szkól w Łebieniu przystąpiły do Ogólnopolskiego Programu "Śniadaniowa Drużyna"
Grafika #3: Dzieci z Zespołu Szkól w Łebieniu przystąpiły do Ogólnopolskiego Programu "Śniadaniowa Drużyna"