Utworzono: 03-06-2014

2 czerwca 2014 roku na długo pozostanie w pamięci uczniów z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu i wszystkich dzieci z miejscowości Łebień. Do tego dnia przygotowywaliśmy się długo i pracowicie. To było „ święto radości” dla wszystkich uczestniczących. Od samego rana widać było przy szkole przygotowania. Kolorowe balony, piękne dekoracje i kolorowe stroje dzieci były oznaką, że Dzień Dziecka właśnie się rozpoczął. Dzieci wraz z nauczycielami przygotowali piękny pokaz artystyczny dla gości, którzy nas w tym dniu odwiedzili, a byli to; przedstawiciele firmy Lane Energy Poland na czele z wiceprezesem Timothym Hardingiem, wójt gminy Nowa Wieś Lęborska Ryszard Wittke, proboszcz parafii Łebień ks. Jacek Spychalski, sołtys sołectwa Łebień Elżbieta Religa, przewodnicząca Rady Rodziców Elżbieta Jeka, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebieniu. Pan Timothy Harding i wójt Ryszard Wittke odsłonili tablicę pamiątkową na szkole przypominającą o wielkim darze serca – wymianie okien w pomieszczeniach lekcyjnych szkoły sfinansowanej przez Lane Energy Poland i Gminę Nowa Wieś Lęborska. Prezes LEP wręczył również strażakom z Łebienia mundury strażackie. Uczniowie zaprezentowali gościom piękne tańce : polonez, belgijkę i tańce kaszubskie, popisy wokalne , wiersze po kaszubsku. Grupa uczniów ucząca się języka kaszubskiego w pięknych strojach kaszubskich otrzymała ogromne brawa, ale najwięcej emocji wzbudziły przedszkolaki, które w zielonych strojach zaśpiewały piosenkę Ufoludki. Po części artystycznej goście udali się na degustację potraw kaszubskich, a wszystkie dzieci na czekające ich atrakcje, a było ich wiele. Ogromne, kolorowe dmuchane zabawki były największą atrakcją tego dnia. Wszystkie dzieci mogły do woli bawić się na „dmuchawcach”. Pokazy Straży Pożarnej, Straży Granicznej z grupą uczniów z klasy mundurowej z Łeby oraz Ochotniczej Służby Ratowniczej z Lęborka były dodatkową atrakcją, a zarazem ważnym elementem edukacyjnym i wychowawczym. Lody, cukierki, kiełbaski oraz nagrody za udział w zawodach sportowych były dopełnieniem i tak wielu już atrakcji. Największą radością i podziękowaniem dla organizatorów były radosne twarze dzieci, ich uśmiech i ogromna ekspresja jaka towarzyszyła im w czasie całego dnia. Cieszy również fakt, że wśród uczestników zabawy były nie tylko dzieci z Zespołu Szkół w Łebieniu, ale również spora grupa dzieci z Łebienia i najbliższych okolic i duża grupa rodziców. Organizatorami całego przedsięwzięcia byli: Zespól Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu, Lane Energy Poland, Sołectwo Łebień z panią sołtys Elżbietą Religą, Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska Ryszard Wittke, Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Łebieniu oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Łebieniu. Dyrektor Zespołu Szkół w Łebieniu, nauczyciele i uczniowie dziękują wszystkim sponsorom, dzięki którym mogliśmy przeżyć tak piękny dzień: Lane Energy Poland, wójtowi gminy Nowa Wieś Lęborska Ryszardowi Wittke, Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Łebieniu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebieniu, Straży Granicznej w Łebie, Ochotniczej Służbie Ratowniczej w Lęborku, Leśnictwu Łebień, Hurtowni Agawa z Lęborka, Hurtowni Aut Jan Domaros z Lęborka, Hurtowni Familly Ice z Kobylnicy, Hurtowni „Dzióbek” z Bukowiny i Piekarni E. Głodowski z Leborka.

Grafika #0: Dzień Dziecka
Grafika #1: Dzień Dziecka