Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Utworzono: 08-05-2014

7 maja o godz. 10.00 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla powiatu lęborskiego.

Uczestników Turnieju powitał dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu Krzysztof Wojtysiak oraz starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Gdańsku Delegatura w Słupsku Pani Katarzyna Butkiewicz.

W turnieju uczestniczyły 4 trzyosobowe drużyny gimnazjalne oraz 5 czteroosobowych drużyn szkół podstawowych – zwycięzcy eliminacji miejskich/gminnych.

Test teoretyczny oraz praktyczny tor przeszkód oceniała komisja w składzie:

aspirat Magdalena Zielke – Komenda Powiatowa Policji w Lęborku – sędzia główny Turnieju

starszy sierżant Katarzyna Komoda - Komenda Powiatowa Policji w Lęborku – członek

Justyna Smolis – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Popowie – członek

Maria Mallek – Szkoła Podstawowa w Szczenurzy – członek

Zdzisław Kotłowski – Zespół Szkół w Łebieniu – członek

Praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oceniali:

Alicja Ławniczak – Ochotnicza Służba Ratownicza w Lęborku

Sebastian Lis – Ochotnicza Służba Ratownicza w Lęborku

W przerwie między częścią teoretyczną a praktyczną członkowie Ochotniczej Służby Ratowniczej z Lęborka przeprowadzili pogadankę oraz pokaz z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po trzech etapach ( test z przepisów ruchu drogowego, tor przeszkód i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej ) Komisja przedstawiła wyniki eliminacji powiatowych:

Szkoły Podstawowe:

zespołowo:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu ( gm. Nowa Wieś Lęborska).

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Szczenurzy ( gmina Wicko ).

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Olimpijczyków Polskich w Lęborku ( miasto Lębork )

IV miejsce – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Popowie ( gmina Cewice)

V miejsce – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Łebie ( miasto Łeba )

indywidualnie:

1. Łukasz Pietkun – Szkoła Podstawowa w Łebieniu

2. Julia Ekman – Szkoła Podstawowa w Łebieniu

3. Michał Szymichowski – Szkoła Podstawowa w Szczenurzy

4. Klaudia Pietkun – Szkoła Podstawowa w Łebieniu

5. Błażej Karpus – szkoła Podstawowa w Szcenurzy

Gimnazja

zespołowo:

I miejsce – Gimnazjum w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu ( gm. Nowa Wieś Lęborska )

II miejsce – Gimnazjum Nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Lęborku ( miasto Lębork )

III miejsce – Gimnazjum w Zespole Szkół w Cewicach ( gm. Cewice )

IV miejsce – Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Łebie ( miasto Łeba)

indywidualnie:

1. Bartłomiej Maksymowicz – Gimnazjum w Łebieniu

2. Mateusz Sarnecki – Gimnazjum w Łebieniu

3. Jakub Bartoszek – Gimnazjum w Łebieniu

4. Miłosz Stencel – Gimnazjum Nr 2 w Lęborku

5. Michał Hinca – Gimnazjum Nr 2 w Lęborku

Komisja potwierdziła bardzo wysoki poziom Turnieju oraz bardzo dobre przygotowanie uczniów i podziękowała opiekunom poszczególnych drużyn:

SP Szczenurze – Pani Marii Mallek

SP Łeba – Pani Marioli Stasiak

SP Łebień – Panu Zdzisławowi Kotłowskiemu

SP Popowo – Pani Justynie Smolis

SP 3 Lębork – Panu Radosławowi Rapalskiemu

Gimnazjum Nr 2 Lębork – Panu Grzegorzowi Stolz

Gimnazjum w Cewicach – Panu Marianowi Gembel

Gimnazjum w Łebie – Panu Tomaszowi Antoszek

Gimnazjum w Łebieniu – Panu Zdzisławowi Kotłowskiemu

Wszyscy uczestnicy Turnieju ( 32 osoby) otrzymali nagrody i upominki dzięki finansowemu wsparciu wójta gminy Nowa Wieś Lęborska Pana Ryszarda Wittke, firmy Lane Energy Poland oraz Towarzystwa Ubezpieczeniowego Gothaer SA Oddział w Gdańsku. Organizatorzy bardzo dziękują Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku, Ochotniczej Służbie Ratowniczej w Lęborku oraz pielęgniarce Pani Iwonie Stawarz za pomoc w organizacji eliminacji powiatowych.

Już w najbliższym czasie tj. 17 maja 2014 roku drużyna Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu będzie reprezentowała powiat lęborski w eliminacjach wojewódzkich w Gdańsku. Życzymy im powodzenia.

Grafika #0: Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Grafika #1: Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Grafika #2: Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Grafika #3: Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym