Utworzono: 21-11-2014

Grafika: Elżbieta Laskiewicz nauczycielka Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu laureatką Ogólnopolskiego Konkursu "Wartościowa wycieczka szkolna"

21 listopada 2014 r. w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca Ogólnopolski Konkurs dla nauczycieli - "Wartościowa wycieczka szkolna". Zaproszenie na galę otrzymała pani Elżbieta Laskiewicz- nauczyciel historii w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu ,która została laureatką konkursu i zdobyła zaszczytne drugie miejsce.

Gala odbyła się w bardzo podniosłej atmosferze, rozpoczęła się od przemówień Prezesa firmy Atas, ambasadora Malty, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Uroczystość uświetnili swoim występem znany satyryk Marek Majewski oraz Renata Zarębska.

Konkurs "Wartościowa wycieczka szkolna" organizowany był przez Agencję Turystyczną ATAS pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Był on skierowany do nauczycieli, którzy w roku szkolnym 2013/2014 zorganizowali wycieczkę szkolną lub warsztaty językowe, które poza walorami edukacyjnymi i poznawczymi, rozwijały wyobraźnię i wiedzę, podnosząc tym samym motywację uczniów do nauki. W tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu, wzięło udział ponad 600 szkół z całej Polski. Wycieczka opisana za pomocą formularza online była oceniana przez jury. Przy wyborze najbardziej wartościowych wycieczek, jury brało po uwagę przede wszystkim walory poznawcze, zgodność programu wycieczki z programem nauczania oraz zastosowanie niestandardowych, aktywnych metod nauczania podczas wycieczki.

Celem konkursu było uhonorowanie wysiłku pedagogów zaangażowanych w organizowanie wycieczek dla swoich uczniów, promowanie wyjazdów edukacyjnych i poznawczych, jako istotnego czynnika wychowawczego oraz podniesienie rangi wycieczek szkolnych, jako niezbędnego uzupełnienia nauki w szkole. Jest to również okazja do dyskusji na temat roli wyjazdów jako niezbędnego uzupełnienia programu szkolnego oraz stosowania aktywnych, niestandardowych metod nauczania niedostępnych na co dzień w klasie.

Chcąc wywołać ogólnopolską debatę zorganizowaliśmy konkurs "Wartościowa Wycieczka Szkolna" – mówi Andrzej Sławiński, prezes Agencji Turystycznej ATAS. – Zależy nam na tym, żeby zamiast mówić tylko o kłopotach i zagrożeniach podczas wycieczek, propagować również pozytywne wzorce i nagradzać zaangażowanych nauczycieli i wychowawców.

Drugie miejsce w konkursie zdobyła wycieczka zorganizowana przez panią Laskiewicz w marcu 2014 roku do Warszawy. Uczniowie klasy III b (wówczas II b) Gimnazjum w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu mieli okazję zobaczyć, jak wygląda praca w TV, zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum multimedialne Fryderyka Chopina. Spędzili kilka godzin dobrze się bawiąc w Centrum Nauki Kopernik, odwiedzili Planetarium, zobaczyli jak wygląda praca polskich polityków w Sejmie i Senacie. Uczniowie byli zachwyceni możliwością wejścia na Stadion Narodowy. W programie wycieczki nie zabrakło tez najważniejszego chyba miejsca w Warszawie - Powązek. Spacery po warszawskiej Starówce, Łazienkach Królewskich dostarczały niezwykłych wrażeń oraz integrowały grupę. Dni pełne atrakcji oraz atmosfera wspólnych wieczorów w świetnie usytuowanym schronisku młodzieżowym sprawiły, że młodzież oceniła wycieczkę jako jedną z najlepszych, w których mieli okazję uczestniczyć.

Niezmiernie cieszy nas fakt, iż organizatorzy ogólnopolskiego konkursu również uznali tą wycieczkę za wartościową.

Grafika #0: Elżbieta Laskiewicz nauczycielka Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu laureatką Ogólnopolskiego Konkursu "Wartościowa wycieczka szkolna"
Grafika #1: Elżbieta Laskiewicz nauczycielka Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu laureatką Ogólnopolskiego Konkursu "Wartościowa wycieczka szkolna"
Grafika #2: Elżbieta Laskiewicz nauczycielka Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu laureatką Ogólnopolskiego Konkursu "Wartościowa wycieczka szkolna"
Grafika #3: Elżbieta Laskiewicz nauczycielka Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu laureatką Ogólnopolskiego Konkursu "Wartościowa wycieczka szkolna"