Finał Konkursu Wiedzy o Historii Ziemi Lęborskiej

Utworzono: 19-05-2014

XIV Konkurs Wiedzy o Historii Ziemi Lęborskiej okazał się dla naszych uczniów niezwykle szczęśliwy. Pierwszy etap konkursu odbył się w naszej szkole. W drugim etapie , który odbył się w Zespole Szkół Mechaniczno - Informatycznych w Lęborku wzięło udział łącznie 55 uczestników z dziesięciu szkół powiatu lęborskiego. Do ustnego finału zakwalifikowało się 11 uczniów, w tym aż ośmioro z naszej szkoły. Zajęli oni wszystkie miejsca od pierwszego do czwartego w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów. W kategorii drużynowej zarówno Szkoła Podstawowa jak i Gimnazjum z Łebienia zdobyły pierwsze miejsca. Finał konkursu odbył się 16 maja 2014 roku w Sali Rajców w lęborskim Ratuszu. Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, czym zaskoczyli organizatorów. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce z ogromną przewagą punktów i maksymalną liczbą punktów w etapie ustnym zdobył Jakub Laskiewicz uczeń klasy V. Drugie miejsce wywalczyła Weronika Labuda - również z klasy V . Na trzeciej pozycji uplasował się Jakub Kossewski z klasy V. Czwarte miejsce zajął Maciej Miazek z klasy VI. W kategorii gimnazjów pierwsze miejsce zdobyła Nikola Wrąbel uczennica klasy II b. Tuż za nią, na miejscu drugim - Kinga Stępień z klasy III a. Miejsce czwarte zajęła Magdalena Cichosz z klasy II a i miejsce piąte - Natalia Majcherska z klasy I a.

Nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni. Do konkursu przygotowywali się pod opieką nauczyciela historii - Pani Elżbiety Laskiewicz.

Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorem konkursu było Lęborskie Bractwo Historyczne.

SZKOŁY PODSTAWOWE

1. Jakub Laskiewicz (41,5 w I etapie), ogółem 64,5 pkt