Gminny Konkurs Ortograficzny

Utworzono: 09-05-2014

Już po raz dziesiąty uczniowie klas II i III szkół z terenu naszej gminy zmierzyli się z trudnościami ortografii. Skrzyżowali pióra, aby walczyć o tytuł „Asa ortografii” Gminy Nowa Wieś Lęborska . W tym roku Konkurs Ortograficzny odbył się 8 maja . Celem konkursu było propagowanie idei poprawnej pisowni, dbałość o czystość i piękno języka polskiego oraz zastosowanie w praktyce poznanych zasad ortografii. 8 uczniów z klas drugich i trzecich przystąpiło do rozwiązywania testu ortograficznego, na który składały się rebusy, krzyżówki, zagadki, tekst z lukami itp.

Organizatorki konkursu - nauczycielki klas I-III z naszej szkoły zadbały o sprawny jego przebieg . Uczestników i towarzyszących im nauczycieli powitał dyrektor szkoły Krzysztof Wojtysiak. Prace konkursowe poprawiała komisja, składająca się z nauczycieli przybyłych na konkurs. W tym czasie uczestnicy mogli skorzystać z bufetu i obejrzeć projekcję filmu. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy ufundowane przez wójta gminy Nowa Wieś Lęborska Pana Ryszarda Wittke.

Wyniki X Gminnego Konkursu Ortograficznego przedstawiają się następująco:

Na poziomie klas drugich:

I miejsce – Dymowska Dobrosława SP w Nowe Wsi Lęborskiej

II miejsce – Klasa Julia SP w Łebieniu

III miejsce –Popiela Nikola SP w Garczegorzu

Na poziomie klas trzecich:

I miejsce – Wróbel Kacper SP w Łebieniu

II miejsce – Koprowska Aleksandra SP w Nowej Wsi Lęborskiej

III miejsce – Kowalska Amelia SP w Garczegorzu

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Grafika #0: Gminny Konkurs Ortograficzny
Grafika #1: Gminny Konkurs Ortograficzny