I Międzyklasowy Turniej Przyrodniczy

Utworzono: 25-02-2015

Dnia 25 lutego w naszym gimnazjum odbył się I Międzyklasowy Turniej Przyrodniczy. Celem Turnieju było popularyzowanie wiedzy z zakresu przedmiotów przyrodniczych, czyli: biologii, geografii, chemii i fizyki, zachęcenie uczniów do podnoszenia swoich kompetencji w zakresie wymienionych wyżej przedmiotów, zachęcenie uczniów do przeprowadzania eksperymentów chemicznych oraz wprowadzenie zdrowej rywalizacji.

Uczniowie klas II i III naszej szkoły rywalizowali między sobą w pięciu konkurencjach: szybka odpowiedź, krzyżówka, zadanie z mapą, pokaz chemiczny oraz test wiedzy.

Najwięcej emocji wzbudziły pokazy chemiczne uczniów, które przygotowali po konsultacjach z nauczycielem chemii panią Małgorzatą Walczak. Uczniowie przygotowali pokaz „chemiczny ogród” oraz dwa pokazy doświadczenia „pasta dla słonia”. Nauczycielka chemii pokazała bardzo efektowny pokaz eksperymentu chemicznego pod nazwą „złoty deszcz”.

Ogłoszenie wyników nastąpi w Dniu Samorządności, wtedy też zostaną rozdane nagrody.

Grafika #0: I Międzyklasowy Turniej Przyrodniczy
Grafika #1: I Międzyklasowy Turniej Przyrodniczy