Utworzono: 06-04-2014

W sobotę 5.04.2014 r. w hali Zespołu Szkół w Łebieniu odbył się kolejny turniej wojewódzkiej ligi mini siatkówki w kategorii „czwórek” chłopców. Szkoła w Łebieniu pierwszy raz w historii była gospodarzem tak dużej imprezy sportowej, na którą przyjechały najlepsze kluby województwa pomorskiego zajmujące się na co dzień szkoleniem najmłodszych adeptów siatkówki. Do rywalizacji przystąpiło 12 zespołów z takich klubów jak: Trefl Gdańsk, UKS „Dwójka” Bytów, UKS AS Koczała, Jasieniak Gdańsk, Suchanik Gdańsk, SPS Lębork, UKS „ Bryza” Siemirowice, SPS Kobylnica, UKS Libero Łebień. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, gdzie grano systemem „każdy z każdym”. Po rozgrywkach grupowych do półfinału zakwalifikowały się zespoły Trefla Gdańsk, Suchanik Gdańsk, SPS Kobylnica, UKS „Dwójka” Bytów. W pierwszym meczu Trefl po spotkaniu stojącym na bardzo wysokim poziomie sportowym pokonał Suchanika Gdańsk 2:0, a UKS „Dwójka” Bytów nie dał szans ekipie z Kobylnicy i pewnie wygrał 2:0. W finale Trefl zwyciężył z zespołem z Bytowa i wywalczył pierwsze miejsce w turnieju w Łebieniu oraz w całym cyklu turniejów, co oznaczało awans na Finałowy Turniej Mistrzostw Polski „ Kinder + Sport” w Dżonkowie. Wartym podkreślenie jest fakt zaangażowania w przebieg imprezy uczniów Gimnazjum w Łebieniu. Uczniowie sędziowali spotkania i czuwali nad prawidłowym przebiegiem całej imprezy i bez ich ciężkiej pracy przeprowadzenie tej imprezy byłoby niemożliwe.

Ostateczna kolejność drużyn w turnieju w Łebieniu:
1. Trefl Gdańsk I

2. UKS „Dwójka” Bytów
3. UKS Suchanik Gdańsk
4. SPS Kobylnica
5. UKS Jasieniak Gdańsk
6. UKS AS Koczała
7. UKS „Bryza” Siemirowice
8. SPS Kobylnica II
9. Trefl Gdańsk II
10. UKS „Dwójka” Bytów
11. UKS „Libero” Łebień