Kanonizacja Jana Pawła II

Utworzono: 28-04-2014

Dnia 27 kwietnia 2014 roku byliśmy świadkami bardzo ważnego wydarzenia. Nasz Patron - Jan Paweł II został ogłoszony świętym. Santo Subito stało się faktem. Nauczyciele i uczniowie ZS w Łebieniu podjęli się wielu wspólnych zadań w celu uczczenia pamięci Jana Pawła II. Wszyscy uczniowie spróbowali swoich sił w Konkursie Wiedzy o Patronie. Cała społeczność uczniowska, począwszy od klasy pierwszej szkoły podstawowej aż do klasy trzeciej gimnazjum, pisała test sprawdzający wiedzę na temat naszego Patrona w tym samym czasie. Oczywiście im starsze dzieci, tym stopień trudności testu był wyższy. Pomimo tego, to właśnie nasi najmłodsi uczniowie wykazali się największą wiedzą na temat życia i pontyfikatu naszego Papieża.

Odbyły się też bardzo ciekawe konkursy na list do Jana Pawła II i wiersz o Janie Pawle II. W szkole

wyeksponowano piękne prace plastyczne, portrety Papieża, wykonane przez uczniów w związku z ogłoszonym konkursem plastycznym. Nie zapomnieliśmy również o tym, że piłka nożna była jedną z ulubionych dziedzin sportu Karola Wojtyły. Odbyły się w związku z tym rozgrywki sportowe między uczniami klas pierwszych gimnazjum.

Punktem kulminacyjnym był bardzo uroczysty apel, który odbył się 28 kwietnia. Zaszczycili nas swoją obecnością zaproszeni goście – proboszcz parafii Łebień – Ksiądz Jacek Spychalski, wójt gminy Nowa Wieś Lęborska - Pan Ryszard Wittke, sołtys Łebienia - Pani Elżbieta Religa oraz przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Elżbieta Jeka. Podczas apelu odczytano najpiękniejsze listy naszych uczniów do Jana Pawła II. Odbył się też wzruszający koncert pieśni ku czci już świętego Jana Pawła II w wykonaniu naszych uczniów. Za serca chwycił nas występ maluszków z zeróweczek... Mieliśmy też okazję obejrzeć multimedialną kronikę naszej szkoły - wspomnieć mogliśmy nadanie imienia naszej szkole, wieczornice urodzinowe Papieża, wszelkie rocznice, koncerty, występy w kościołach, w Domu Pomocy Społecznej...

Wszystkie te działania wpłynęły z pewnością na integrację dzieci i młodzieży we wspólnych przedsięwzięciach. Były okazją do wielu wspomnień i wzruszeń. Podczas wszystkich przygotowań towarzyszyło nam uczucie dumy i odpowiedzialności. Należymy przecież do Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II! 16 czerwca 2014 odbędzie się w naszej szkole VII Gminny Konkurs Pieśni Religijnej, którego hasło brzmi: „Ojcu Świętemu śpiewajmy”. Będzie to kolejny etap wyrażania radości z kanonizacji Patrona naszej szkoły.

Grafika #0: Kanonizacja Jana Pawła II
Grafika #1: Kanonizacja Jana Pawła II