Kaszubskie spotkania

Utworzono: 21-11-2019

Na listopadowe spotkanie pt.”Moja mała ojczyzna- Kaszuby. Poznajemy swój region.” zaprosiliśmy prawdziwą Kaszubkę- Panią Bożenę. Nasz niezwykły gość opowiedział nam o dawnych zwyczajach i tradycjach kaszubskich. Pani Bożena nawiązała też do tradycji bożonarodzeniowych i wielkanocnych, które pielęgnowano w jej rodzinnym domu na Kaszubach. Uczniowie byli zachwyceni , kiedy Pani Bożena mówiła w języku kaszubskim. Całkiem nieźle radzili sobie z tłumaczeniem. Następnie wspólnie z gościem zaśpiewali „Kaszubskie nuty” i „Kaszubskie jeziora” . Podczas tego spotkania odbyły się również warsztaty „Malowanie na szkle”- dzieci wykonały piękne świeczniki z elementami wzoru kaszubskiego. Kolejnym punktem spotkania były smakowite gofry z dżemem. To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

Grafika #0: Kaszubskie spotkania
Grafika #1: Kaszubskie spotkania