Konferencja podsumowująca projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki – „Multisport”

Utworzono: 18-12-2014

Nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół w Łebieniu brali udział w konferencji poświęconej podsumowaniu projektu Multisport w województwie pomorskim. Konferencja odbyła się w siedzibie Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej w Pucku.

Uczniowie z Łebienia realizowali projekt w roku szkolnym 2014. Uczestnicy projektu brali udział w zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych. Program obejmował dzieci z klas IV-VI szkoły podstawowej, a więc dzieci w wieku, kiedy organizm bardzo się rozwija i potrzebuje dobrze dobranej aktywności fizycznej. Zajęcia z dziećmi są prowadzone były przez 81 trenerów z 54 różnorodnych klubów i stowarzyszeń sportowych z województwa pomorskiego w 62 grupach. Dzięki pomocy samorządów i szkół, zajęcia odbywały się w wielu lokalizacjach, co bardzo uatrakcyjnia ofertę dyscyplin, którą mogły poznać dzieci uczestniczące w projekcie.

UKS „Libero” Łebień oraz SPS Lębork jako jedyne kluby z powiatu lęborskiego zakwalifikowały się do udziału w tym projekcie. Na konferencji podsumowano osiągnięcia , przedstawiono wyniki badań oraz nagrodzono najbardziej aktywnych uczestników. W konferencji brali udział Michał Górski, Zdzisław Kotłowski, Marcin Dawidowski.

Grafika #0: Konferencja podsumowująca projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki – Multisport
Grafika #1: Konferencja podsumowująca projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki – Multisport