Konkurs w bibliotece

Utworzono: 28-10-2019

28 X w bibliotece odbyły się eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej organizowanego przez Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej. Uczestnicy konkursu podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe: uczniowie z klas IV-VI oraz z klas VII-VIII. Bardzo cieszył fakt, że mimo trudnej tematyki uczniowie bardzo poważnie podeszli do tego zadania i z przejęciem recytowali wiersze poetów polskich. Młodzi recytatorzy przygotowali do recytacji jeden utwór o tematyce patriotycznej wybierając poezję między innymi Tadeusza Różewicza, Antoniego Słonimskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Członkowie komisji stojąc przed trudnym zadaniem ocenienia recytacji wzięli pod uwagę dobór repertuaru, opanowanie pamięciowe tekstu, zaangażowanie emocjonalne i pomysłowość interpretacji.
Po wysłuchaniu pięknych, pełnych emocji recytacji wszystkich uczestników konkursu po długiej naradzie przyznała następujące miejsca:
w kategorii klas IV- VI
1. Oliwia Mantaj