Konkurs wiedzy o HIV i AIDS,

Utworzono: 20-12-2019

W Zespole Szkół im Jana Pawła II w Łebieniu odbył się konkurs wiedzy o HIV i AIDS, zorganizowany z okazji Dnia Walki z AIDS, który na całym świecie obchodzony jest 1 grudnia. W naszej szkole obchody te miały postać gazetki okolicznościowej na hollu głównym szkoły, pogadanek na lekcjach biologii i godzinach wychowawczych, a także konkursu wiedzy. Gazetka na hollu szkoły pojawiła się już w połowie listopada i była w całości przygotowana przez grupę projektową złożoną z uczniów klasy VII naszej szkoły, która pracowała pod kierunkiem nauczyciela Małgorzaty Walczak. Uczniowie zawarli w niej szereg informacji na temat zakażeń HIV, dróg przenoszenia się wirusa, sytuacji niebezpiecznych, a także takich w których nie ma ryzyka zakażenia HIV. Zaakcentowali rolę odpowiedzialnego i świadomego życia i dbania o swoje zdrowie. Zwrócili uwagę na unikanie ryzykownych zachowań związanych z piciem alkoholu i używaniem narkotyków.

Grafika #0: Konkurs wiedzy o HIV i AIDS,
Grafika #1: Konkurs wiedzy o HIV i AIDS,