Msza z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

Utworzono: 18-05-2020

W stulecie urodzin wielkiego Polaka, naszego patrona, Świętego Jana Pawła II, w kościele parafialnym Matki Boskiej Królowej Polski w Łebieniu miała miejsce uroczysta msza święta w intencji całej społeczności szkolnej i przyszłych pokoleń. Mszę sprawował ksiądz proboszcz Janusz Góral. W pięknym kazaniu ksiądz wspominał życie patrona , jego wielkość oraz nauczanie ( również swoim cierpieniem, które znosił z godnością). Ksiądz zaznaczył, że papież wskazał kierunek młodzieży słowami, które widnieją na marmurowej tablicy w naszej szkole, którą poświęcił nieżyjący już ordynariusz pelpliński śp. ks. biskup prof. dr hab. Jan Bernard Szlaga, podczas uroczystej mszy 26 października 2006 roku. Słowa te: "Musicie od siebie wymagać nawet gdyby inni od nas nie wymagali" są naszym mottem przewodnim w wychowaniu dzieci i młodzieży. Na zakończenie mszy , w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice ksiądz proboszcz udzielił uroczystego błogosławieństwa relikwiami Św. Jana Pawła II. Dziękujemy księdzu proboszczowi Januszowi Góralowi za dar jaki przekazał na ręce naszego dyrektora Krzysztofa Wojtysiaka, a mianowicie za piękny zestaw medali z podobiznami patrona, które mamy nadzieję staną się zalążkiem przyszłej izby poświęconej Św. Janowi Pawłowi II.

Grafika #0: Msza z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II
Grafika #1: Msza z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II