Noc Odkrywców w Zespole Szkół w Nowej Wsi Lęborskiej

Utworzono: 27-09-2013

Dnia 27. 09. 2013 r. w Zespole Szkół w Nowej Wsi Lęborskiej już po raz piąty odbyła się Noc Odkrywców. Spotkanie to zorganizowano w związku z Europejską Nocą Naukowców, której główną ideą jest popularyzacja nauki, a także przybliżenie wszystkim zainteresowanym, a zwłaszcza dzieciom i młodzieży zawodu naukowca. W zajęciach przygotowanych przez nauczycieli uczestniczyło 80 uczniów, w tym także uczniowie klas II naszej szkoły, wraz z opiekunem Małgorzatą Walczak-Niedziółką.

Impreza, która trwała w godzinach 17- 23 była niezwykle ciekawa i inspirująca. Uczniowie mieli okazję poczuć się jak naukowcy- odkrywcy, doświadczając, budując i tworząc samodzielnie. Przygotowano zajęcia z biologii, chemii, języka angielskiego i kaszubskiego, zajęcia informatyczno- fizyczne, zajęcia matematyczne, była Scrabblowa łamigłówka a także zajęcia na Sali gimnastycznej.

Przy takiej dawce emocji i pasji odkrywania czas leciał bardzo szybko. Już czekamy na następny rok i następną Noc Odkrywców.

Grafika #0: Noc Odkrywców w Zespole Szkół w Nowej Wsi Lęborskiej
Grafika #1: Noc Odkrywców w Zespole Szkół w Nowej Wsi Lęborskiej