Utworzono: 24-03-2014

W Dniu Samorządności 21.03.2014r.w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu odbyło się mnóstwo zabaw edukacyjnych pod hasłem „Szanujmy zwierzęta”. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pieczołowicie przygotowywali się do pierwszego dnia wiosny już kilka dni przed jej nadejściem. Każda klasa miała za zadanie przygotować plakat propagujący poszanowanie zwierząt. Wszystkie zespoły klasowe pięknie wywiązały się z tego zadania – przynosząc zdjęcia swoich milusińskich. Plakaty, poszerzone o hasła, stanowiły element naszej wiosennej dekoracji.

Obchody w szkole rozpoczęły się żywiołowym występem skrzypka p. Leszka Boliboka, muzyka orkiestry Teatru Muzycznego w Gdyni, który został zaproszony do naszej szkoły przez Dyrekcję i Samorząd Uczniowski. Artysta zaprezentował nam przeboje mistrzów oper i operetek. Uczniowie mieli okazję potańczyć, pośpiewać i gromkimi brawami świętować nadejście wiosny. Po ekscytujących występach wszyscy udali się do klas, by wspólnie z wychowawcami przygotować się do dalszych zabaw i konkursów. Kolejna godzina lekcyjna także była ciekawa, gdyż wszyscy uczniowie mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Szanujmy zwierzęta”. Inscenizację przygotowali czwartoklasiści pod opieką p. J. Jacyniak – Stojek i p. M. Łapa. W chwilę po przedstawieniu odbył się konkurs na najlepiej przebranego „wagarowicza” – tym razem uczniowie musieli przebrać się za wybrane zwierzątko i zaprezentować przed publicznością. Jednogłośnie w tej konkurencji zwyciężył uczeń z klasy Ib, ucharakteryzowany na papugę. Gratulujemy. Po konkursach i występach najmłodsi udali się palić Marzannę, a klasy IV – VI i gimnazjaliści na przygotowane przez p. M. Żmija i p. M. Górskiego rozgrywki sportowe. Uciechom nie było końca. Wszyscy zacięcie rywalizowali, a zwycięzcy otrzymali przygotowane przez SU tuby pełne czekoladowych cukierków. Po przerwie obiadowej wszyscy uczniowie spotkali się na boisku szkolnym, by przystąpić do podchodów (gimnazjaliści) lub przygotować ognisko (SP). Po aktywnie spędzonym czasie wszyscy udali się do domu z poczuciem mile spędzonego dnia w szkole i hucznie powitanego nadejścia wyczekiwanej WIOSNY.

Pomysłodawcami Dnia Samorządności byli uczniowie należący do SU oraz ich opiekunowie p. A. Lica i p. A. Jeziorowska.

Grafika #0: Pierwszy Dzień Wiosny
Grafika #1: Pierwszy Dzień Wiosny