Podsumowanie projektu „Ochrona z pomysłem”

Utworzono: 28-04-2014

28 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wicku odbyło się podsumowanie projektu „Ochrona z pomysłem”, połączone z konkursem dla uczniów oraz wycieczką. Konkurs składał się z trzech etapów: testu wyboru, rozpoznawania gatunków ptaków ze zdjeć i rozpoznawania ptaków po głosach. Naszą szkołę reprezentowała Anita Maślińska z klasy V klasyfikując się na drugim miejscu oraz Jakub Kossewski również z klasy V, który uzyskał o jeden punkt mniej od koleżanki. W tym dniu rozstrzygnięto także konkurs plastyczno-fotograficzny pt. „Ptaki przy karmniku". Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń naszej szkoły Maksymilian Majdański z klasy IV, a wyróżnienie otrzymała Zuzanna Drewa z tej samej klasy. Po rozdaniu nagród wszyscy uczestnicy pojechali na wycieczkę plenerową nad Jezioro Łebsko w Słowińskim Parku Narodowym. Przy użyciu lornetek i lunety obserwowali ptaki i uczyli się ich rozpoznawania pod okiem ornitologa. Zakończeniem projektu było ognisko z kiełbaskami. Gratulujemy naszym uczniom wysokiego poziomu wiedzy.

Grafika #0: Podsumowanie projektu Ochrona z pomysłem
Grafika #1: Podsumowanie projektu Ochrona z pomysłem