Przedstawienia teatralne

Utworzono: 04-11-2014

4 listopada gościliśmy w szkole aktorów krakowskiego „Teatru Kurtyna”. Młodzież gimnazjalna obejrzała przedstawienie profilaktyczne „ Układ zamknięty”. Spektakl dotyczył bardzo ważnych zagadnień; przemocy i narkotyków. Scenariusz spektaklu z bezwzględną precyzją opisuje historię, która może stać się realna dla każdego młodego człowieka.

Drugie przedstawienie „ Zdążyć przed dzwonkiem” przeznaczone było dla uczniów podstawówki. Ten spektakl poruszał ciągle aktualne problemy w procesie budowania poczucia własnej wartości młodych ludzi, którzy poddani naturalnej presji środowiska próbują radzić sobie w najtrudniejszym dla nich okresie dojrzewania. Młodzi bohaterowie spektaklu tracą poczucie własnej tożsamości i podmiotowości, zaprzepaszczają szanse na prawidłowy rozwój i wchodzą na niebezpieczną ścieżkę kompensowania używkami ujemny bilans autooceny. Oba spektakle bardzo zainteresowały młodzież. Udział w w przedstawieniach możliwy był dzięki finansowemu wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowej Wsi Lęborskiej.

Grafika #0: Przedstawienia teatralne
Grafika #1: Przedstawienia teatralne