Ślubowanie uczniów klasy I

Utworzono: 21-10-2019

„JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI…”

21 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość rodziców i gości. Wśród gości nie zabrakło radnej Gminy Nowa Wieś Lęborska Moniki Włósek, sołtysa Łebienia Ryszarda Mataka i przewodniczącej Rady Rodziców Zespołu Szkół w Łebieniu Elżbiety Jeki.

Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze przed Sztandarem Szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pan Dyrektor dokonał pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem, a z rąk pani Wicedyrektor uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

Następnie uczniowie klasy II powitali pierwszaków krótkim występem artystycznym i wręczyli im drobne upominki. Pani przewodnicząca Rady Rodziców również obdarowała pierwszoklasistów upominkiem. Natomiast rodzice przygotowali poczęstunek dla dzieci i zaproszonych gości.

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci, a słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie lata szkolne.

Grafika #0: Ślubowanie uczniów klasy I
Grafika #1: Ślubowanie uczniów klasy I