Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

Utworzono: 22-10-2013

22 października 2013 roku od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łebieniu. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Klasa pierwsza przygotowywała się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Dzieci uczyły się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Uroczystość prowadziła wychowawczyni klasy I Mariola Wojtysiak. Powitała zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli oraz rodziców i uczniów. Po burzy oklasków, w odświętnych strojach pierwszacy błysnęli talentem. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.
Po zakończonej części artystycznej pani wychowawczyni w imieniu uczniów zwróciła się do pana dyrektora o przyjęcie tej grupy dzieci do grona społeczności szkolnej.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówił pan dyrektor, dotykając piórem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.

Potem uczniowie klasy II zaprezentowali krótką część artystyczną dla pierwszaków oraz wręczyli im drobne upominki. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali "słodkie" przyjęcie. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Grafika #0: Ślubowanie uczniów klasy pierwszej
Grafika #1: Ślubowanie uczniów klasy pierwszej