Utworzono: 12-06-2014

W dniach 7-8.06.2014 w hali Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu odbył się II Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska. W tym roku turniej cieszył się dużym zainteresowaniem , do rozgrywek zgłosiło się 38 zespołów z całej Polski. Do Łebienia przyjechały takie kluby jak: Piast Krotoszyn, UKS „ Dwójka” Milicz, UKS Jasieniak Gdańsk, SP 3 Słupsk, SUKSS Suwałki, SP Włynkówko, SP 3 Sulechów, Volley Gubin, UKS Suchanik Gdańsk, SPS Kobylnica, UKS AS Koczała, SPS Lębork, i UKS Libero Łebień. W turnieju uczestniczyli najmłodsi adepci siatkówki w kategorii „dwójki” czyli chłopcy z rocznika 2003 i młodsi. Większość zespołów przyjechała na miejsce już w piątek, aby wypocząć po długiej podróży. W sobotę rano turniej uroczyście otworzył Dyrektor Zespołu Szkół w Łebieniu Krzysztof Wojtysiak Otwarcie turnieju uświetnił występ taneczny dziewcząt zespołu Tempo z Lęborka.

Wszystkie grające zespoły zostały podzielone na cztery grupy eliminacyjne, w systemie gry „ każdy z każdym” Po rozgrywkach grupowych rozpoczęły się gry systemem pucharowym. Do czołowej czwórki turnieju zakwalifikowały się zespoły: UKS Jasieniak Gdańsk, UKS Suchanik Gdańsk, UKS AS Koczała oraz SP3 Sulechów. W pierwszym półfinale zmierzyły się zespoły UKS Jasieniak Gdańsk i UKS AS Koczała. Po bardzo zaciętym meczu UKS AS Koczała wygrał i awansował do finału. W drugim meczu , także bardzo zaciętym, SP 3 Sulechów wygrał z UKS Suchanik . W meczu o złoto mogliśmy obserwować spotkanie na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie wygrał zespół SP 3 Sulechów, a UKS AS Koczała zdobył srebrny medal. Brąz ostatecznie przypadł zespołowi UKS Jasieniak Gdańsk. Należy wspomnieć , że system gry pozwalał wszystkim zespołom grać do końca turnieju, rozgrywany był mecz nawet o ostatnie miejsca. Same rozgrywki trwały od soboty rano do niedzieli , rozegrano około 500 spotkań , w których uczestniczyło ponad 100 zawodników.

Podczas podsumowania turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali od sponsorów turnieju, właścicieli salonu Komputronik w Lęborku, siatki pełne upominków oraz dyplomy. Najlepsza szóstka turnieju otrzymała nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe puchary. Wyróżniono także statuetkami najlepszych zawodników turnieju. Wszyscy trenerzy z rąk Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska otrzymali pamiątkowe albumu o naszej gminie oraz koszulki dla wszystkich dzieci. Na zakończeniu obecni byli:

Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska – Ryszard Wittke

Dyrektor Zespołu Szkół w Łebieniu – Krzysztof Wojtysiak

Gminny Koordynator Sportu Szkolnego- Czesław Pajewski

Prezes SPS Lębork – Marcin Grudziński

Sponsorzy:

Komputronik Lębork – Dorota Pałubicka, Artur Ciupa

Helen Doron English – Aleksandra Romanowska

Organizatorzy turnieju:

UKS Libero Łebień

SPS Lębork

Dyrekcja Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu

Nauczyciele: Marcin Dawidowski. Zdzisław Kotłowski, Michał Górski

Grafika #0: SP 3 Sulechów wygrywa II Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska.
Grafika #1: SP 3 Sulechów wygrywa II Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska.
Grafika #2: SP 3 Sulechów wygrywa II Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska.
Grafika #3: SP 3 Sulechów wygrywa II Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska.
Grafika #4: SP 3 Sulechów wygrywa II Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska.
Grafika #5: SP 3 Sulechów wygrywa II Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska.
Grafika #6: SP 3 Sulechów wygrywa II Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska.
Grafika #7: SP 3 Sulechów wygrywa II Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska.
Grafika #8: SP 3 Sulechów wygrywa II Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska.
Grafika #9: SP 3 Sulechów wygrywa II Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska.
Grafika #10: SP 3 Sulechów wygrywa II Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska.
Grafika #11: SP 3 Sulechów wygrywa II Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska.
Grafika #12: SP 3 Sulechów wygrywa II Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska.
Grafika #13: SP 3 Sulechów wygrywa II Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska.
Grafika #14: SP 3 Sulechów wygrywa II Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska.
Grafika #15: SP 3 Sulechów wygrywa II Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska.
Grafika #16: SP 3 Sulechów wygrywa II Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska.
Grafika #17: SP 3 Sulechów wygrywa II Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska.