Sukcesy uczniów Zespołu Szkół w Łebieniu - Turniej "Orlik Volleymania"

Utworzono: 08-10-2013

Turniej Orlik Volleymania w roku 2013 odbył się po raz trzeci. Drugi raz impreza miała zasięg ogólnopolski i odbywała się we wszystkich województwach w Polsce. Podczas wrześniowych zmagań eliminacyjnych na 64 Orlikach grały tysiące zawodniczek i zawodników z rocznika 2000 i młodsi. Tak jak w poprzednich latach, impreza była rozgrywana osobno dla dziewcząt i chłopców. Zwycięskie drużyny z eliminacji, zmierzyły swoje siły w Finałach Makroregionu, gdzie miały okazję do sprawdzenia swoich możliwości na tle rówieśników z 2 województw. Najlepsze drużyny brały udział w wielkim finale, który odbył się w Poznaniu.

UKS „LIBERO” Łebień, działający przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu, wystawił do rywalizacji dwie drużyny – chłopców i dziewcząt. Pierwsza z drużyn – Łukasz Pietkun, Jakub Stępel, Grzegorz Lahs, Łukasz Romaniuk, Sebastian Leszczuk - pomimo młodego wieku (roczniki 2003, 2002) dzielnie stawiała czoła starszym zawodnikom innych drużyn w eliminacjach wojewódzkich, ale nie dała rady wywalczyć awansu do dalszych gier. Drużyna dziewcząt w składzie: Beata Betcher, Natalia Majcherska, Marcelina Kucharska, Agata Zamojska, Julia Ekman, Klaudia Pietkun, Monika Mydlach po udanych kwalifikacjach wojewódzkich, gdzie wygrały 5 spotkań i zaliczyły tylko jedną porażkę, awansowały do zawodów międzywojewódzkich. Drużyna przegrała mecz z Toruniem, ale za to odniosła zwycięstwo z zawodniczkami Grudziądza. W ten sposób team uzyskał awans do finału centralnego. UKS Libero w turnieju spotkało się miedzy innymi z drużynami Wrocławia , Mońki i Białej Podlaski. Drużyna odniosła 2 zwycięstwa i 4 porażki.

Przez 2 dni rozgrywek grało ponad 1000 osób. Organizatorzy ze względu na liczbę drużyn przygotowali aż 8 boisk sportowych, na których rozgrywane były spotkania. To z pewnością było ogromne wydarzenie na niespotykaną w Polsce skalę.

Trenera drużyny Zdzisława Kotłowskiego i Prezesa klubu Marcina Dawidowskiego cieszy fakt, iż chłopcy i dziewczęta brali udział w tak wielkim wydarzeniu siatkarskim. Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem liczby uczestników. Tysiąc uczestników przez dwa dni i atmosfera wielkiego siatkarskiego święta, która towarzyszyła uczestnikom i kibicom była fantastyczna.

Grafika #0: Sukcesy uczniów Zespołu Szkół w Łebieniu - Turniej "Orlik Volleymania"
Grafika #1: Sukcesy uczniów Zespołu Szkół w Łebieniu - Turniej "Orlik Volleymania"
Grafika #2: Sukcesy uczniów Zespołu Szkół w Łebieniu - Turniej "Orlik Volleymania"
Grafika #3: Sukcesy uczniów Zespołu Szkół w Łebieniu - Turniej "Orlik Volleymania"