Utworzono: 10-11-2013

Tegoroczne Święto Niepodległości nasza szkoła uczciła w nieco inny sposób. Do tego dnia uczniowie przygotowywali się dużo wcześniej. Grupa projektowa z historii przypomniała wszystkim, że w dniu tak ważnego święta należy w domach wywiesić flagę . Plakaty o tym mówiące pojawiły się w szkole w pobliskich miejscowościach. Gimnazjaliści nie zapomnieli też o swoich najmłodszych kolegach. Przeprowadzili oni bardzo ciekawe zajęcia patriotyczne z uczniami klasy pierwszej oraz zerówiaczkami Każda klasa przygotowała piękne kotyliony – jako wyraz radości z niepodległej Polski. Wszyscy uczniowie mogli wyjątkowo tego dnia zaprezentować się w barwach narodowych lub w stroju kibica. Punktem kulminacyjnym był bardzo wesoły, ciekawy a zarazem patriotyczny turniej „Kocham Cię Polsko” przygotowany przez Panią Wiolettę Marczewską, Annę Lica i Elżbietę Laskiewicz. Okazało się, że taka forma obchodów tego święta dzieciom młodzieży i bardzo odpowiadała. Chętnie brali oni udział w konkurencjach, śpiewali karaoke piosenki patriotyczne a także mieli okazję wykazać się swoją niemałą wiedzą historyczną. Na zwycięzców czekały ciekawe nagrody – maluchy otrzymały pyszne cukierki a starsi uczniowie coś, z czego z pewnością bardziej się ucieszyli – dzień bez jedynki czy też dzień bez kartkówek Po całym dniu przeżyć, dobrej zabawy a jednocześnie niezapomnianej lekcji historii, uczniowie z uśmiechem na twarzach wracali do swoich domów.

Grafika #0: Święto Niepodległości
Grafika #1: Święto Niepodległości