Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”

Utworzono: 02-03-2020

Zakończył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”, który co roku organizujemy z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Brali w nim udział uczniowie klas IV-VI.

Konkurs miał na celu doskonalenie poprawności pisowni ortograficznej, promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, samokontroli, rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu opanowali zasady ortograficzne.

Podczas I etapu uczniowie napisali dyktando, którego stopień trudności był zróżnicowany. Piszący poradzili sobie znakomicie. Pozwoliło to na wyłonienie Mistrzów Klasy. Oto oni:
klasa IV
Szymon Mitkowski
Bartosz Basiak
klasa Va
Zofia Brokowska
Klasa V b
Kacper Bala
Dawid Łosiak
Klasa VIa
Roksana Szarowska
Klasa VI b
Szymon Barszcz
Klasa VII
Kamil Kaczkowski
Klasa VIII
Julia Klasa

Mistrzowie Klas spotkali się w bibliotece szkolnej na II etapie konkursu. Uczniowie pisali test konkursowy składający się z różnorodnych zadań: uzupełnienie luk, rebusy, krzyżówki i zagadki ortograficzne. Uczestnicy doskonale poradzili sobie z wszelkimi zawiłościami polskiej ortografii. Każdy z nich już został zwycięzcą przechodząc do II etapu, jednak tytuł „Mistrza Ortografii” zdobyła Julia Klasa z Klasy VIII, bowiem to ona udzieliła najwięcej poprawnych odpowiedzi.

Grafika #0: Szkolny Konkurs Ortograficzny Mistrz Ortografii
Grafika #1: Szkolny Konkurs Ortograficzny Mistrz Ortografii