Teatr Kurtyna z Krakowa "Miś niegrzeczniś"

Utworzono: 17-12-2019

17 grudnia 2019 r. w naszej szkole gościliśmy aktorów Teatru „Kurtyna” z Krakowa. Teatr Kurtyna z siedzibą w Krakowie jest najstarszym Teatrem Profilaktycznym w Polsce i działa nieprzerwanie od momentu powstania, czyli od 2000 roku. Działalność Teatru skupia się przede wszystkim na realizacji przedstawień teatralnych oraz teatralno-profilaktycznych, organizowanych na terenie całej Polski.

Artyści zaprezentowali przedstawienie pt.: „Miś niegrzeczniś”. Bajka ta mówiła o niegrzecznym Misiu, który nie słuchał mamy, nauczycieli i ciągle wpadał w jakieś kłopoty. W końcu przyszedł taki dzień, że Miś zrozumiał swoje złe zachowanie i postanowił się zmienić. Nie wiedział jak ma to zrobić i gdzie szukać pomocy, ale na szczęście spotkał detektywa, który uświadomił mu, że odpowiedź znajdzie, czytając książki. Ta urocza bajkowa przypowieść była pełna zwrotów akcji scenicznych, humoru, wesołych piosenek i interakcji z publicznością. Wszyscy uczniowie bardzo dobrze się bawili i jednocześnie upewnili się jak ważne jest dbanie o własne zdrowie, bezpieczeństwo i rozwój intelektualny. Zobaczyły, jak należy zachowywać się w sytuacjach zwycięstwa i porażki, nawiązywania i podtrzymywania relacji z rówieśnikami, co to jest empatia i szacunek dla słabszych. Aktorzy zachęcali do czytania książek.

Grafika #0: Teatr Kurtyna z Krakowa "Miś niegrzeczniś"