Udział trzecioklasistów w projekcie " Umiem pływać"

Utworzono: 11-09-2014

Od września 2014 r. w każdy czwartek uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Łebieniu uczestniczą w zajęciach nauki pływania w ramach projektu "Umiem pływać".

Projekt jest adresowany dla uczniów klasy III szkół podstawowych w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział w zajęciach z zakresu "nauki pływania". Pływanie jest sportem najbardziej wszechstronnym i bezpiecznym. Doskonale wpływa na sprawność wszystkich układów anatomicznych człowieka i przyczynia się do podnoszenia ogólnej wydolności organizmu. Liczne badania wskazują, że "mali pływacy" mają lepszą koordynacje ruchową. Ponadto ćwiczenia w wodzie i pływanie to jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania i korygowania wad postawy.

Program "Umiem pływać" jest przyjemny i pożyteczny. Sprawia dużo radości, bawi oraz rozwija ciało i umysł dziecka. Ważnym aspektem jest również edukacja w zakresie bezpieczeństwa nad wodą. Program lekcji został opracowany przez najlepszych specjalistów z Polskiego Związku Pływackiego, tak więc jest gwarancją efektywnej nauki dzieci.

Grafika #0: Udział trzecioklasistów w projekcie " Umiem pływać"
Grafika #1: Udział trzecioklasistów w projekcie " Umiem pływać"
Grafika #2: Udział trzecioklasistów w projekcie " Umiem pływać"
Grafika #3: Udział trzecioklasistów w projekcie " Umiem pływać"