UKS "Libero" Łebień w IV edycji Turnieju Orlik Volleymania

Utworzono: 30-05-2014

W tym roku do gry w IV edycji Turnieju Orlik Volleymania organizatorzy - Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki zaprosili siatkarzy - uczniów starszych klas szkół podstawowych, drużyny mikstów (składających się z trzech dziewcząt i trzech chłopców). Pierwszy etap rozgrywek - eliminacje do finałów makroregionów - rozgrywał się na sześciu wybranych boiskach ORLIK, w każdym z szesnastu województw. Najlepsze drużyny eliminacji uzyskały awans do finałów makroregionów.
W naszym regionie takie eliminacje odbyły się w Cewicach, gdzie wystartowało 15 drużyn. Zespół UKS Libero Łebień działający przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu wygrywając pewnie wszystkie spotkania w turnieju zajął pierwsze miejsce i tym samym wywalczył awans do zawodów międzywojewódzkich, które odbędą się w dniu 13.06.2014 w Pruszczu Gdańskim. Nasi zawodnicy będą tam rywalizować z zespołami z województw: zachodniopomorskiego, warmińsko - mazurskiego i kujawsko – pomorskiego.

Skład drużyny:
Klaudia Pietkun, Julia Ekman, Agata Zamojska, Grzegorz Cieszkowski, Patryk Rathnau, Mateusz Daszkowski.
Trener: Zdzisław Kotłowski.

Grafika #0: UKS "Libero" Łebień w IV edycji Turnieju Orlik Volleymania