UKS "Libero" Łebień zakwalifikował się do "Mini Mistrzostw Świata" w Gdańsku

Utworzono: 03-06-2014

Pięć dni zmagań w Strefie Kibica, przeżywanie atmosfery siatkarskiego Mundialu w samym jego centrum, a na końcu tytuł Mini Mistrza Świata – to wszystko czeka na gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Łebieniu. Reprezentacja chłopców z Łebienia wywalczyła w turnieju w Cewicach III miejsce i zakwalifikowała się do wrześniowych „Mini Mistrzostw Świata” w Gdańsku.

Projekt „Gdańskie Mini Mistrzostwa Świata” to wspólna akcja Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Miasta Gdańsk i klubu Trefl Gdańsk. Dzięki temu przedsięwzięciu pomorska młodzież będzie mogła poczuć sportowe emocje i klimat siatkarskiego Mundialu, który już we wrześniu zagości w Gdańsku. Jego głównym elementem będzie turniej adresowany do uczniów pierwszych i drugich klas gimnazjów z województwa pomorskiego. Zgłoszone szkoły rywalizowały w ośmiu okręgach – w Gdańsku, Gdyni, Rumi, Malborku, Chojnicach, Cewicach, Kościerzynie i Pruszczu Gdańskim. Trzy najlepsze ekipy z każdych zawodów awansowały do turnieju finałowego, który rozegrany zostanie w Gdańsku, w bezpośrednim sąsiedztwie jednej z aren turnieju.

Na zwycięzców czekać będzie trofeum i prestiżowy tytuł Mini Mistrza Świata! Adepci siatkówki będą mogli poczuć się jak uczestnicy prawdziwego Mundialu, bowiem swoje mecze rozgrywać będą w tych samych dniach, w których w ERGO ARENIE rywalizować będą ich siatkarscy idole. Każda ze szkół, która zakwalifikowała się do finałów, będzie przez siedem dni w Gdańsku oddychać atmosferą wielkiego sportowego święta. Poszczególne drużyny wcielą się w rolę reprezentantów jednej z siatkarskich potęg, które we wrześniu zagoszczą w Polsce, a system rozgrywek młodzieżowego turnieju będzie przy tym odpowiadał harmonogramowi meczów FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014

Grafika #0: UKS "Libero" Łebień zakwalifikował się do "Mini Mistrzostw Świata" w Gdańsku