UKS "Libero" Łebień zakwalifikowany do projektu Multisport

Utworzono: 22-05-2014

Uczniowski Klub Sportowy „ Libero” Łebień działający przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu przystąpił do programu Ministerstwa Sportu i Turystyki pod tytułem „Multisport” Ideą projektu „MultiSport” jest organizacja i prowadzenie systematycznych zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych dla dzieci i młodzieży z klas IV-VI szkół podstawowych. Zajęcia będą prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach, stymulując aktywność fizyczną uczestników. Dostępna oferta sportów uwzględniać powinna regionalne i lokalne tradycje oraz zakładane w realizacji projektu cele i priorytety. Istotnym założeniem jest również, aby realizowane zajęcia odbywały się na różnych obiektach sportowych, dających możliwość upowszechniania wielu sportów, zachęcając uczestników projektu do wyboru preferowanej formy aktywności fizycznej, zgodnie z zainteresowaniami i indywidualnymi predyspozycjami.
UKS „Libero” Łebień w ramach projektu przeprowadzi zajęcia sportowe w trzech blokach tematycznych:

BLOK 1
zajęcia zawierające metodyczne podstawy upowszechniania lekkiej atletyki, gimnastyki i sportów walki, jako ćwiczenia kształtujące podstawowe cechy motoryczne: siłę, szybkość, zwinność, gibkość i wytrzymałość,

BLOK 2
gry i zabawy ruchowe oraz gry zespołowe m.in.: piłka nożna, piłka ręczna, piłka siatkowa, koszykówka, unihokej,

BLOK 3
sporty charakterystyczne dla regionu, z lokalnymi tradycjami oraz sporty sezonowe.

Projekt będzie realizowany na obiektach sportowych Zespołu Szkół w Łebieniu do końca grudnia 2014 roku.

Grafika #0: UKS "Libero" Łebień zakwalifikowany do projektu Multisport