Uroczystości religijno-patriotyczne w Krępie

Utworzono: 29-09-2013

Jak co roku, młodzież z naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach religijno- patriotycznych w Krępie Kaszubskiej, które odbyły się w niedzielę 29 września 2013 roku. W czasie uroczystej mszy świętej uczczono pamięć ofiar tragicznego Marszu Śmierci z obozu koncentracyjnego Stutthof, który miał miejsce w 1945 roku.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele starostwa lęborskiego, władz samorządowych Nowej Wsi Lęborskiej, Wicka, Krępy Kaszubskiej, Lęborka, mieszkańcy oraz uczniowie pobliskich szkół. Uczniowie Zespołu Szkół im. Męczenników Marszu Śmierci KL Stutthof z Garczegorza przedstawili program artystyczny poświęcony męczennikom KL Stutthof. Uroczystość została uświetniona przez Kompanię Reprezentacyjną Wojsk Zmechanizowanych w Lęborku, salwę honorową i Apel Poległych. Nie zabrakło świadków tamtych wydarzeń - byłych więźniów obozu, którzy podzielili sie z nami swoimi wspomnieniami.

Grafika #0: Uroczystości religijno-patriotyczne w Krępie