VII Gminny Konkurs Pieśni Religijnej

Utworzono: 16-06-2014

16 czerwca 2014r. odbył się VII Gminny Konkurs Pieśni Religijnej. Po raz kolejny przesłuchania miały miejsce w świetlicy wiejskiej w Łebieniu, w której przygotowano scenę, dekorację, poczęstunek oraz 100 miejsc siedzących dla publiczności i występujących. W chwili rozpoczęcia przesłuchań wszystkie miejsca były zajęte. Na twarzach wykonawców gościł ogrom przeżyć, gdyż całość pieśni poświęcona była Patronowi naszej szkoły Świętemu Janowi Pawłowi II. W jury zasiedli nauczyciele przygotowujący młodych wokalistów do konkursu. Przewodniczącymi komisji byli natomiast zaproszeni goście: Ks. Proboszcz Jacek Spychalski oraz p. Katarzyna Kręcisz – Frankowska.

Pod czujnym okiem jurorów występowała młodzież i dzieci z Łebienia, Garczegorza, Redkowic i Nowej Wsi Lęborskiej. Wszyscy wykonawcy starali się jak najlepiej zaprezentować. Mieliśmy przyjemność wysłuchać łącznie 31 utworów o tematyce religijnej. Uczestnicy prezentowali się w trzech grupach wiekowych: klasy I- III SP, IV – VI SP i Gimnazjum oraz w trzech kategoriach muzycznych: solo, duet, zespół. Jury oceniało przede wszystkim: walory wokalne uczestników, interpretację utworów, dobór repertuaru, aranżację, choreografię, pomysłowość i prezencję. Na zwycięzców czekały liczne nagrody. Wyróżniono i nagrodzono aż 29 wykonań.

„Módlmy się śpiewając i modląc się śpiewajmy” – tak brzmiało hasło naszego spotkania. Organizatorkami konkursy były: p. Beata Suchta, p. Dorota Studzińska i p. Aleksandra Jeziorowska! Bardzo dużo pracy w przygotowanie tego muzycznego spotkania włożyli gimnazjaliści naszej szkoły, którym bardzo dziękujemy! Gratulujemy wszystkim zwycięzcom! Mamy nadzieję, że dobrze czuliście się w progach naszej świetlicy i przyjedziecie ponownie za rok!

Grafika #0: VII Gminny Konkurs Pieśni Religijnej
Grafika #1: VII Gminny Konkurs Pieśni Religijnej