VII Ogólnopolski Konkurs Twórczości Patriotycznej w Gdańsku.

Utworzono: 28-11-2014

OGROMNY SUKCES NASZYCH GIMNAZJALISTÓW

28 listopada 2014r. nasi uzdolnieni muzycznie gimnazjaliści w składzie: Monika Domaros, Angelika Ćwikła, Milena Heland, Mateusz Rybarczyk, Olaf Jaskulski, Michalina Czjkowska, Weronika Daleka, Andżelika Zakrzewska, Joanna Gołębiowska, Patrycja Kowalik, Monika Mydlach, Andżelika Stenka - odebrali puchar i dyplom laureata VII Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Patriotycznej w Gdańsku!

Po udanych występach w szkole macierzystej (w pięknym montażu słowno – muzycznym, poświęconym Świętu Odzyskania Niepodległości), w Gminnym Ośrodku Kultury oraz Szkole Podstawowej w Garczegorzu, młodzi muzycy pojechali na ogólnopolskie przesłuchania do Gdańska, które odbyły się 25 listopada. Piosenka „Czerwony pas” zrobiła na jury ogromne wrażenie. Mimo, że w przesłuchaniach brało udział ponad 50 szkół, już kolejnego dnia dowiedzieliśmy się, że zespół z Łebienia zdobył pierwsze miejsce!

Radości nie było końca! Uczniowie i przygotowujące ich nauczycielki (p. Renata Stolicka i p. Aleksandra Jeziorowska) cieszyli się niezmiernie. Dodatkowo okazało się, że Patrycja Kowalik została laureatką tegoż samego konkursu w kategorii: fotografia. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Senatora RP prof. Edmunda Wittbrodta, Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, Pomorskiego Kuratora Oświaty Elżbiety Wasilenko, Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza oraz Rady Miasta Gdańska.

Wszyscy laureaci, na prośbę organizatorów konkursu, wystąpili ponownie na uroczystej Gali Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Patriotycznej przed zaproszonymi gośćmi. Wraz z nauczycielkami i rodzicami (którym serdecznie dziękujemy za wsparcie i obecność) pojechali kolejny raz zaprezentować swoje umiejętności. Publiczność doceniła wokalny talent zespołu. Wszyscy byli pod wrażeniem barwy głosu naszych solistek: Moniki Domaros, Moniki Mydlach i Joanny Gołębiowskiej. Milena Heland, akompaniatorka, wykazała się piękną grą na gitarze klasycznej. Przy wtórze instrumentów parkusyjnych w refrenie, cały zespół miał możliwość wykazania się odwagą, zgraniem, talentem i wszystkim, co potrzebne im było do zwycięstwa! Dziękujemy tym, którzy pomogli nam zrealizować to przedsięwzięcie! Panu wójtowi Ryszardowi Wittke za sfinansowanie dojazdu całej grupie muzycznej, p. Dyrektorowi Krzysztofowi Wojtysiakowi za dodatkowe wsparcie finansowe, Rodzicom, którzy czuwali nad bezpieczeństwem młodzieży oraz Młodzieżowemu Domowi Kultury w Lęborku za wypożyczenie strojów ludowych, w których zaprezentował się zespół podczas wielu uroczystości patriotycznych.

Gimnazjaliści! Jesteśmy z Was dumni! Przynosicie chlubę naszej szkole! Gratulujemy i bardzo cieszymy się z Waszych sukcesów!

Grafika #0: VII Ogólnopolski Konkurs Twórczości Patriotycznej w Gdańsku.
Grafika #1: VII Ogólnopolski Konkurs Twórczości Patriotycznej w Gdańsku.
Grafika #2: VII Ogólnopolski Konkurs Twórczości Patriotycznej w Gdańsku.
Grafika #3: VII Ogólnopolski Konkurs Twórczości Patriotycznej w Gdańsku.
Grafika #4: VII Ogólnopolski Konkurs Twórczości Patriotycznej w Gdańsku.
Grafika #5: VII Ogólnopolski Konkurs Twórczości Patriotycznej w Gdańsku.
Grafika #6: VII Ogólnopolski Konkurs Twórczości Patriotycznej w Gdańsku.
Grafika #7: VII Ogólnopolski Konkurs Twórczości Patriotycznej w Gdańsku.
Grafika #8: VII Ogólnopolski Konkurs Twórczości Patriotycznej w Gdańsku.
Grafika #9: VII Ogólnopolski Konkurs Twórczości Patriotycznej w Gdańsku.
Grafika #10: VII Ogólnopolski Konkurs Twórczości Patriotycznej w Gdańsku.
Grafika #11: VII Ogólnopolski Konkurs Twórczości Patriotycznej w Gdańsku.
Grafika #12: VII Ogólnopolski Konkurs Twórczości Patriotycznej w Gdańsku.
Grafika #13: VII Ogólnopolski Konkurs Twórczości Patriotycznej w Gdańsku.
Grafika #14: VII Ogólnopolski Konkurs Twórczości Patriotycznej w Gdańsku.
Grafika #15: VII Ogólnopolski Konkurs Twórczości Patriotycznej w Gdańsku.
Grafika #16: VII Ogólnopolski Konkurs Twórczości Patriotycznej w Gdańsku.
Grafika #17: VII Ogólnopolski Konkurs Twórczości Patriotycznej w Gdańsku.
Grafika #18: VII Ogólnopolski Konkurs Twórczości Patriotycznej w Gdańsku.