Wycieczka do Krainy w Kratę

Utworzono: 07-11-2014

Uczniowie klas I – VI, uczestnicy zajęć języka kaszubskiego i nie tylko, za udany uznali wyjazd do Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie miejscowości, która nazywana jest Krainą w Kratę. Dzieci uczestniczyły w interesujących zajęciach edukacyjnych „Wiejskie zwierzęta” organizowanych w ramach projektu finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Na lekcji w Muzeum dzieci poznały różne rodzaje pasz, jakimi dawniej (i dziś) karmiono zwierzęta w gospodarstwie, dowiedziały się, jak wielki może być żołądek krowy, a na podstawie ciekawych modeli poznały etapy rozwoju kurczaka. Pani prowadząca lekcję zdradziła sposób rozpoznawania świeżego i gotowanego jajka. Wyposażeni w tyle ciekawych informacji uczestnicy udali się do zagrody, gdzie czekały owce i kozy, które każdy bardzo chciał pogłaskać, a przede wszystkim pięknego, białego kozła o imieniu Leon. Potem dzieci z zainteresowanie obserwowały wyprowadzanie zwierząt na pastwisko. Niemało przeżyć dostarczyło czesanie konia, który okazał się wyjątkowo łagodny i cierpliwie poddawał się kosmetyczny zabiegom tylu małych niewprawnych rączek.

Grafika #0: Wycieczka do Krainy w Kratę
Grafika #1: Wycieczka do Krainy w Kratę