Wycieczka do muzeum w Lęborku

Utworzono: 28-04-2014

Dnia 15 kwietnia 2014 roku, uczniowie naszej szkoły wyruszyli w podróż w poszukiwaniu śladów średniowiecznego Lęborka… Okazała się ona bardzo ekscytująca. Na samym początku nasi pasjonaci historii zwiedzili lęborskie muzeum, które znajduje się dokładnie w tym miejscu, w którym kiedyś znajdował się dom Paula Nipkowa- prekursora telewizji. Z samym Paulem – a dokładnie z jego wynalazkiem – też mieli okazję się przywitać. Kolejnym punktem programu była emisja filmu o Lęborku . Uczniowie mogli wyobrazić sobie jak powstawało to średniowieczne miasto. Po filmie wszyscy udali się do baszt, a na końcu – pyszna pizza. Miejmy nadzieję, że wycieczka zaowocuje dobrymi wynikami w Konkursie Wiedzy o Historii Ziemi Lęborskiej. Przygotowanie do niego było głównym celem wycieczki. Trzymajmy kciuki za konkursowiczów – ten dzień już 9 maja.

Grafika #0: Wycieczka do muzeum w Lęborku
Grafika #1: Wycieczka do muzeum w Lęborku