Wystawa poświęcona Annie Walentynowicz

Utworzono: 20-11-2014
". Wystawa powstała w 2012 roku – w trzydziestą drugą rocznicę powstania NSZZ „Solidarność". Ekspozycja w układzie chronologicznym przestawia życie i działalność Anny Walentynowicz. Jej autorem jest historyk z pionu naukowego IPN w Gdańsku Arkadiusz Kazański. Materiały ikonograficzne, które posłużyły do wykonania wystawy, pochodzą z archiwów (IPN, Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność", państwowych, Kancelarii Prezydenta RP i innych), muzeów, bibliotek, a także zbiorów prywatnych, w tym także rodziny Anny Walentynowicz. Ekspozycja składająca się z 18 dwustronnych plansz przedstawia życie Pani Anny w wersji polsko i anglojęzycznej.

Uczniowie byli zapoznawali z życiorysem Pani Walentynowicz podczas lekcji historii, również przy wystawie. Z wystawy mogła skorzystać też społeczność Łebienia i okolic podczas wieczornicy niepodległościowej, która odbyła się w naszej szkole 10 listopada br.

Wielkie słowa podziękowania kierujemy w stronę Instytutu Pamięci Narodowej z Gdańska, który juz po raz kolejny udostępnia nam wystawy o różnej tematyce.

Grafika #0: Wystawa poświęcona Annie Walentynowicz
Grafika #1: Wystawa poświęcona Annie Walentynowicz