Wysyłamy kartki do Powstańców Warszawskich...

Utworzono: 05-11-2019

Szkoła Podstawowa w Łebieniu przystąpiła do ogólnopolskiej akcji BohaterON, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Nasi uczniowie przez długi czas zapoznawali się z tematyką II wojny światowej oraz Powstania Warszawskiego. Następnie wykonywali przepiękne, bardzo wzruszające laurki, kartki oraz pisali listy do żyjących świadków tamtych tragicznych wydarzeń. W akcję włączyły się również nasze dzieci z przedszkola oraz klas najmłodszych. Uczniowie wzięli udział w akcji z wielką ochotą, rozumiejąc, że drobnym gestem mogą sprawić komuś radość, wywołać uśmiech... Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Nasi uczniowie pokazali, że są młodymi patriotami a historia naszego kraju nie jest im obca.

Grafika #0: Wysyłamy kartki do Powstańców Warszawskich
Grafika #1: Wysyłamy kartki do Powstańców Warszawskich