Projekcie Edukacyjnym „Gramy Zmysłami”

5 latki z grupy Króliczki biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Gramy Zmysłami” II edycja

Cele projektu

Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami” jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej.

Cele szczegółowe:

• Poszerzanie i wzbogacanie wiedzy na temat integracji sensorycznej i zmysłów;
  • Wielozmysłowe postrzeganie świata przez dzieci;
  • Rozbudzenie kreatywności w realizacji zadań;
  • Stymulowanie wszystkich zmysłów w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych;
  • Tworzenie warunków do kształtowania przez dzieci świadomości własnego ciała;
  • Współpraca nauczycieli i dzieci na terenie całego kraju poprzez wspólną wymianę doświadczeń.

Zadania:

Październik – Sensoryczny spacer

Listopad – Sensoryczna matematyka

Grudzień – Sensoryczne ozdoby świąteczne

Styczeń – Wzrok

Luty – Slime/glut

Marzec – Sensoryczne kodowanie

Kwiecień – Smak i węch

Maj – Ścieżka sensoryczna

W ramach projektu zorganizowane będą konkursy:

• Dla dzieci pt. „Magiczne okulary”
  • Dla nauczycieli pt. „Sensoryczna książeczka”

Regulaminy konkursów zostaną załączone na grupie Facebookowej w momencie ogłoszenia konkursu.

Grafika 1: Projekcie Edukacyjnym „Gramy Zmysłami”