Aktualności
Półfinał wojewódzki w minipiłce ręcznej dziewcząt
17 marca br. w Baninie odbył się półfinał wojewódzki w mini piłce ręcznej dziewcząt. Drużyna z Łebienia reprezentowała powiat lęborski, z Orla powiat wejherowski, a drużyna z Banina powiat kartuski. Zasłużone pierwsze miejsce zajęły dziewczęta z Banina, które w tym roku grają w lidze wojewódzkiej i walczą o złoto w tych rozgrywkach. Drużynie naszej szkoły przypadło 3. miejsce. Poza rywalizacją sportową mieliśmy okazję do świetnej zabawy i niesamowitej integracji, której efektem była wspólna rytmiczna zabawa.
Pasowanie na rycerza- Żywa lekcja historii w klasie V
Uczniowie klasy V po raz kolejny pokazali, że potrafią zdziałać cuda i uczyć się bawiąc. Na lekcji historii wcielili się w średniowiecznych rycerzy, królów oraz damy dworu. Odbyło się prawdziwe pasowanie na rycerza w towarzystwie pięknych dam :) Stroje przerosły najśmielsze oczekiwania widzów. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
"Józef Rufin Wybicki i jego epoka"
Nasze uczennice - Katarzyna Klawikowska, Paulina Borzęcka oraz Maja Białaszewska od kilku miesięcy zmagały się z trudnymi zadaniami konkursu wojewódzkiego - "Józef Rufin Wybicki i jego epoka". Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 9 im. Józefa Wybickiego w Wejherowie. Zadania konkursowe były bardzo wymagające - uczniowie rozwiązywali bardzo szczegółowe testy wiedzy, sporządzali mapę miejscowości związaną z Józefem Wybickim, analizowali herb Rogala rodu Wybickich, projektowali pocztówkę z okazji 200 rocznicy śmierci wybitnego Polaka. Po wykonaniu tych zadań (od października 2021) nasza trójka zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego. Radość była ogromna, ale pracy jeszcze więcej. Nasi znawcy historii epoki oświecenia musieli wcielić się w postać Wybickiego, przygotować i wygłosić przemówienia w imieniu samego twórcy hymnu - "Napisałem „Pieśń Legionów Polskich we Włoszech”, ponieważ..."
Zawody powiatowe
10 marca to kolejny dzień spędzony na sportowo i w sumie na wesoło.
Uczestniczyliśmy w zawodach powiatowych w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców w Cewicach. Panowała na nich dobra atmosfera. Choć wyniki nie do końca były oczekiwane, mimo to zawodnicy prezentowali poziom największych sportowców.
Tym razem dziewczęta zajęły III miejsce w powiecie, a chłopcy IV. To, że po pandemicznych czasach chce nam się jeszcze rywalizować, jest wielkim sukcesem tej młodzieży.
Ciekawscy trzecioklasiści
W ramach projektu „Mali detektywi” uczniowie klasy III uczestniczyli w zajęciach pt. "Jak ludzie przeżywają emocje?". Zajęcia rozpoczęły się od pokazu filmu, w którym detektyw Empatia opowiada, czym zajmuje się na co dzień. Następnie uczniowie szukali odpowiedzi na pytania: Czym są emocje? Czy mają je zwierzęta? Czy potraficie sobie przypomnieć, kiedy ostatni raz przeżywaliście jakąś emocję?
Następnie uczniowie w grupach prezentowali scenki dotyczące poszczególnych emocji. Na podsumowanie zajęć uczniowie zapisywali sposoby na poprawienie nastroju.
Bezpieczni w sieci
W związku z Dniem Bezpiecznego Internetu uczniowie klas 1 – 3 wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym „Bezpieczni w sieci”.
Zadaniem uczniów było stworzenie plakatu promującego zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Komisja wyłoniła 5 prac, których autorzy otrzymali miejsca pierwsze, a ich plakaty biorą udział w wojewódzkim konkursie plastycznym „Mój komputerowy świat – bezpieczni w sieci” zorganizowanym przez ODN w Słupsku.
Powiatowe Mistrzostwa w Minipiłce Ręcznej
8 marca dziewczyny z Zespołu Szkół im Jana Pawła II w Łebieniu, z okazji Dnia Kobiet postanowiły zrobić sobie prezent . Pokonując swoje rówieśniczki ze szkół w Wicku i Cewicach zostały Mistrzyniami Powiatu w Minipiłce Ręcznej. Zdobycie tego tytułu wiąże się z awansem do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim.
Dzień Kobiet
Dnia 8 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Już od rana na korytarzach można było spotkać chłopców z kwiatami i słodkościami dla dziewczynek. Aby umilić jeszcze bardziej to święto chłopcy z Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu składali każdej pani i dziewczynce piękne i szczere życzenia częstując słodkościami. Nie zabrakło także przez cały dzień zasad dobrego zachowania, miłych gestów, uśmiechu i grzecznych zwrotów.
Wszystkim dużym i małym kobietom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia samych dobrych chwil na każdy dzień roku!
Zawody gminne
7 marca w Zespole Szkół w Łebieniu odbyły się Gminne Zawody w Piłce Ręcznej Chłopców. Po bardzo wyrównanej grze zwycięstwo i awans do zawodów powiatowych uzyskała drużyna z Łebienia. Tym razem zawodnicy uplasowali się na II miejscu w gminie.
UKS Libero Łebień w Chwaszczynie
5 marca zawodniczki z UKS Libero Łebień w Chwaszczynie, a chłopcy w Gdańsku, szlifowali swoje umiejętności w kolejnym Wojewódzkim Turnieju Minipiłki Siatkowej z cyklu Kinder Joy of Moving. Na uwagę zasługuje ogromna frekwencja, szczególnie widoczna w kategoriach dziewcząt. Jak widać Polska Siatkówka nie zaniknie.
#NaPomocUkrainie
Od poniedziałku rusza punkt zbiórki w naszej szkole. Wszyscy, którzy zechcą wesprzeć ludność z Ukrainy w tym trudnym czasie, prosimy o przekazywanie:
- materiałów opatrunkowych,
- żywności długoterminowej,
- środków higieny (kosmetyki, pieluchy, podpaski, pasty do zębów itd.)
- nowego sprzętu kwatermistrzowskiego (śpiwory, łóżka polowe, koce itd.)
Stanowisko Rady Dzieci i Młodzieży w sprawie Ukrainy
Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji i Nauki wystosowała apel o wsparcie uchodźców z Ukrainy. Członkowie Rady poprosili uczniów o włączanie się w zbiórki darów i wolontariat, a także korzystanie ze sprawdzonych źródeł informacji. Pełną treść wystąpienia RDiM przekazujemy w załączeniu. Znajdą ją Państwo również na naszej stronie internetowej http://www.gov.pl/edukacja-i-nauka/posiedzenie-rady-dzieci-i-mlodziezy-vi-kadencji.
Jak rozmawiać z dziećmi i uczniami na temat sytuacji w Ukrainie
W związku z dramatycznymi wydarzeniami rozgrywającymi się w Ukrainie, dzieci mogą czuć się zagrożone, rozbite i szukać u nas pomocy. Nie należy zbywać prób podejmowania rozmowy, ale prowadzić ją w sposób wyważony, budując w dzieciach poczucie bezpieczeństwa. Poniżej zamieszam informacje dotyczące tego tematu.
1 MARCA OBCHODZIMY NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ZOŁNIERZY WYKLĘTYCH
1 marca obchodzimy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Kim właściwie byli Żołnierze Wyklęci?
W 1945 r. zakończyła się II wojna światowa. Władzę w Polsce przejęli komuniści – w pełni podporządkowani Rosji Radzieckiej. Polska nie była państwem wolnym. Komunistyczne władze prześladowały tych, którzy walczyli o wolną, niepodległą Polskę. Byli oni aresztowani, torturowani oraz skazywani na kary więzienia lub śmierć. Członków konspiracji niepodległościowej, którzy po zakończeniu wojny podjęli walkę z komunistyczną władzą, określamy mianem żołnierzy niezłomnych lub wyklętych. Symbolem bohaterstwa i niezłomności w walce o niepodległość ojczyzny stali się między innymi Witold Pilecki i Danuta Siedzikówna pseudonim Inka.
Nowy rozkład autobusów szkolnych od 28.02.2022r
ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW ZESPÓŁ SZKÓŁ W ŁEBIENIU
od 28.02.2022